| Generalgrevious a întrebat:

Buna, prietenul meu si-a comandat ieri un laptop, de acesta e vorba https://altex.ro/......0MAEK1284/

Si cand ii vine laptop-ul trebuie sa ma duc la el sa ii bag Windows 10, dar intrebarea mea este cum sa setez din BIOS ca sa porneasca instalarea?

Astept raspunsuri.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica te duci sa ii bagi windows-ul dar nu stii problema asta. Amuzant!

| slayer09 a răspuns:

Apesi pe tasta Esc dupa ce il pornesti sau F8, o sa iti apara un meniu in care sa bootezi de pe stick, selectezi stick-ul si bootezi de pe el. Daca nu iti merge asa, o sa trebuiasca sa intri in BIOS (F2) si sa dezactivezi "Fast Boot" si "Secure Boot Control"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri in bios si setezi sa booteze de pe stick in loc de ssd.