| malynn a întrebat:

Procesorul meu e un Pentium dual core e2140 de 1.6 ghz, si as vrea sa joc DiRT care cere 3 ghz, dar la un pentium 4. din cate stiu eu, pentium 4< pentium d < pentium dual core < core 2 duo. stiti daca mi-ar merge, in rest am insa cerintele care trebuie (2gb ram, 256mb VRAM, nvidia 7300gs...)
MS anticipat.

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Cand o sa incetati cu intrebarile astea? crying

Incearca-l. Vezi intai daca ti se lanseaza. Dupa aia te poti gandi la ce faci.
Dupa parerea mea nu o sa mearga. 7300gs e o placa foarte veche.
In caz ca nu merge poti lua un cooler si sa te apuci de oc la procesor + neaparat o placa video noua.

PS: VRAM conteaza doar la rezolutii mari. In rest e frectie la picior de lemn. happy

| malynn explică:

@virusake
normal ca o sa porneasca, chestia este ca nu stiu cum va merge...si 8 gb nu sunt chiar asa de putin incat sa ii copii asa, in 2 min, si VRAM inseamna video ram, adica memoria video(n-am inteles la ce te-ai referit cu rezolutii mari.
@ɱɪƭȥυʅɪɲʌ ✰
da, si mie mi s-a mai intamplat, numai ca pro street, care cere 2. 8 Ghz, imi merge foarte bine, si de asta ma gandeam sa vad DiRT, oricum, mersi pentru postarebig grin

| ɱɪƭȥυʅɪɲʌ ✰ a răspuns:

Buna happy

pai dupa parerea mea, nu o sa iti mearga si chiar daca o sa mearga o sa se miste in reluarewinking

iti spun din proprie experienta happy

eu l`am schimbat intr-un final big grin

oricum sper sa iti mearga big grin

bafta