| limbricu a întrebat:

Buna, recent am achiziționat o pereche de căști cu fir pentru telefon si de câteva zile am o problema cu ele. Atunci cand sunt introduse in telefon sunetul e imposibil de auzit din cauza zgomotelor produse de catre acestea, dar cand sunt conectate la laptop merg perfect. Vreo idee despre care ar putea fi cauza problemei si ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| OnlyDeagle a răspuns:

Incearca cu o alta pereche de casti dar marca diferita
Daca patesti la fel problema provine de la telefon, posibil sa aiba portul ceva defect
Daca patesti asta doar cu perechea aia de casti posibil sa nu fie acceptata marca de catre telefon
Nu poti baga casti de 10 lei de alview pe Samsung s10 de exemplu

| limbricu explică (pentru OnlyDeagle):

Asta da, stiu, am dat 50 pe ele totuși si pana acum 2 3 zile nu aveau nimic. In laptop merg perfecf fără sa se auda sacadat si chestii, dar in telefon face figuri.

| OnlyDeagle a răspuns (pentru limbricu):

Verifica si mufa jack, pe ea sunt niste lini negre, poate ai doar 2 lini iar tu ai nevoie de 3 la telefon
Vezi cate lini ai pe ea si baga o alta pereche de casti la fel, ca sa stii, eu am patit asta de multe ori pana cand mi-am dat seama