| anonim_4396 a întrebat:

Sa va intreb si eu ceva, rog utilizatori seriosi si cu ceva experienta.Restul care vorbesc doar de dragul de a vorbii, ii rog sa nu posteze, sunt sute de intrebari aiurea, care asteapta un raspuns aiurea. Deci, intrebarea este cam asa : Daca ma conectez la un port wi-fi! fara parola!, dar dupa un timp, acelasi port wi-fi la care ma conectam zilnic este parolat, exista vreo modalitate de a afla parola? Punand in calcul ca de la acel router neparolat inainte, calculatorul are salvate ip-ul si puii mei ( nu ma prea pricep ) utilizatorii care au habar, stiu unde vreau sa bat. Rog raspuns... Evident FUNDA.

5 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Dupa cum spunea si biuL,nu are relevanta ca te-ai mai conectat, deoarece, setarile ruterului se schimba si, nu vei mai putea sa te conectezi, decat daca detii parola respectiva.referitor la faptul daca poti afla parola-da, sunt cateva softuri de decriptare a parolelor wi-fi.cauta pe you tube,ca gasesti o multme de videotutoriale.Tin sa amintesc ca,conectindu-te la un punct de acces, criptat, fara consimtamintul proprietarului, se considera furt si, se pedepseste de catre lege.deci este ilegal.

| BiuL a răspuns:

Nu. nu are relevanta ca te-ai mai conectat...

| horia2012 a răspuns:

Nu. Nu poti afla. L-a parolat pentru ca i-a scazut viteza foarte mult pe net din cauza celor care conecta.(sau ca nu si-a dat seama ca trebuie parolat).

| BTWIN a răspuns:

Nu poti afla parola decat prin ghicite...

| MeddyMaddy a răspuns:

Poti doar incercand diferite parole si cu putin noroc sa o nimeresti pe cea buna.