| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Buna seara, am montat o camera Wi fi undeva pe terasa, însă distanta intre router-ul wifi și camera este destul de mare (3-4 pereți), iar puterea semnalului e destul de slabă ceea ce face calitatea filmării sa fie slabă și întreruptă. Rezolv ceva dacă cumpăr un amplificator wifi?

2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Exista repetoare wireless
Exista la conectica.ro
Iti ofera oamenii si consultata
Unele routere ieftine stiu sa faca functia aceasta de AP

Sau ai puteasa iei un cablu coaxial la capătul cu routerul dezizolezi cablul si iei firul de pe mijloc si il infiltrezi peste antena de la router
Si la capătul celălalt il infiltrezi peste antena de la camera

| Wr3nch a răspuns:

Reszolvi, dar nu lua orice ''chilipir'' de pe net. Recomand TP-Link.