Întrebare recomandată | BatmaN20 a întrebat:

Am o imprimanta Epson Stylus Office BX300F si am urmatoarea problema: imprimanta are 4 cartuse (unul cu albastru, unul cu rosu, unul cu galben si unul cu negru), nu asta e problema ci faptul ca atunci cand se termina una din culori (albastru, rosu sau galben), nu mai pot printa nici alb-negru (negrul nu este gol) deoarece imi spune ca trebuie sa schimb cartusul gol. Pot face vreo setare sau este vreo optiune ca sa pot folosi imprimanta pentru a imprima doar alb-negru atunci cand una din culori se termina?

1 răspuns:
| vigome a răspuns:

In momentul cind tiparesti, la optiuni de tiparire pe undeva iti da ca optiune tiparire color sau alb-negru. Alege alb-negru si ar trebui sa mearga.