| oanagh a întrebat:

am o problema cu laptopul meu Asus k53s ai am nevoie de ajutor. De cateva zile nu pot tasta parola cand il aprind. De multe ori o pot tasta doar apasand F8, am incercat si cu o alta tastatura usb, degeaba. Cand reusesc sa intru pe calculator, merge bine o perioada, dupa un timp nu mai apare nimic din literele pe care le tastez. I-am dat system restore, back up..degeaba! Nu inteleg ce se intampla. Acum de exemplu merge bine, dar acum 30 de minute pur si simplu nu puteam tasta. Va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva..nu stiu ce sa mai fac, mentionez ca am windows 7 home original, iar laptopul il am de 6 luni. Merci

Răspuns Câştigător
| WR104 a răspuns:

Ai ca optiune tastatura vizuala pe care o gasesti la meniul start sau la panoul de control/accesibilitate/centru de accesibilitate.
Tastatura vizuala o poti activa si dupa cand vrei sa introduci parola ai un mic submeniu in partea din stanga a ecranului in momentul in care incerci sa bagi parola.
Oricum trebuie sa il duci la ceva verificari sa ti-l repare cineva la un service pentru ca problema ta nu cred ca e de soft si mai degraba de hardware.
Numai bine!

3 răspunsuri:
| EternalVampire a răspuns:

Dul la reparat...la cineva care se pricepe foarte bine la asa ceva

| oanagh explică:

Va multumesc tuturor. Am dat un system restore din nou, iar de ieri merge bine. nu am mai avut probleme cu parola.dar presupun ca dupa un anumit timp ar putea sa imi faca iar probleme. o sa merg cu el in service. va multumesc tuturor pentru raspunsuri. o sa incerc faza cu tastatura vizuala. happy

| v1or3l a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa ii dai un reinstall la windows. daca nu ai windowsul, ori il duci la un service sa ti-l instaleze(pret 50-100lei) ori il iei de pe internet moca si il instalezi.nu cred ca problema e hardware..Mult noroc.