| Bulboacă10Teo a întrebat:

Am sters din greseala discul G din PC (acesta fiind datele din Android). Telefonul nu mai porneste, ramanand blocat la logoul cand se deschide. Ce pot face? V-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta. Multumesc!

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Incearca sa ii dai un hard reset ( cauti pe google cum, la fiecare telefon e diferit. In general e o combinatie de Volume Up + Power ).
Daca asta nu functioneaza, inseamna ca trebuie reinstalat Android pe el, lucru nu chiar usor de facut. Ar trebui dus la un service pentru acest lucru.

| Bulboacă10Teo explică (pentru PainTech):

Am dat hard reset dar din pacate nu a mers. Cred ca solutia finala e sa merg la un service dar ai cumva idee daca imi mai pot recupera datele din telefon sau card?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Bulboacă10Teo):

Solutia este reinstalarea sistemului de operare. Contectele se pot recupera daca ai avut cont de google (Gmail) in el. Cand vei reinstala contul le vei regasi. Restul ce ai avut pe card microSD raman. Ce ai avut in telefon s-a pierdut totul.

| PainTech a răspuns:

Tinand cont ca ai sters Sistemul de Operare cu totul, fisierele sunt deja sterse.