| Gabiuser a întrebat:

Salut, am un note 4 SM-910F si la un update s-a blocat si s-a restartat de vreo doua ori apoi am scos bateria, cand am pus-o inapoi telefonul s-a deschis singur si a inceput sa vibreze incontinuu pana i-am scos bateria din nou. Dupa ce l-am deschis din nou a ajuns pana la logoul Samsung apoi s-a inchis dupa care nu a mai dat nici un semn de viata ( nu porneste normal in recovery sau download mode nici nu arata ca bateria s-ar incarca ) ce pot sa-i fac? Nu cred ca e o problema cu hardware-ul deoarece am fazut pe cateva forumuri englezesti ca ar fi ceva hard sofware brick ma poate ajuta cinava care se pricepe la telefoane?
P.S Stiu multe despre Android roms pentru acestea dar o problema ca aceasta nu am intalnit.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se vede ca sti multe. laughing Zero, dul la servis sa l faca cineva care chiar stie nu pîrît ca tine, nu trebuia sa i scoti bateria asa il strici, toti care ave ti telefoane androide de ce va maninca in fund sa face ti voi up date daca telefonul merge, de obicei up date sau actualizarile si la face telefonul automat nu trebuie sal f*i tu intruna, ca nu o sa stii sa il mai repari niciodata. Ăia din servis clar nu ti l fac gratis, si te va costa niste sute de lei" specialistule."

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai stricat softul si trebuie resoftat, dar nu il poti face tu ca nu stii nu ai cum, cei din servis au programe speciale cu care resofteaza sunt experti ăia.