| andretti22 a întrebat:

Buna seara, am un b550m aurus pro si vreau sa stiu daca sa iau 5800x sau 5700x care din cele doua ofera mai multa stabilitate, multumesc frumos ram am 16 gb 3600hz
Pur jocuri nu fac nimic altceva pe el multumesc frumos inca odata

https://www.pcgarage.ro/......rus-elite/

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Ambele sunt aproximativ identice in jocuri, +/- 5 fps maxim, 5800x va fi mai bun pe partea de programe, daca lucrezi cu asa ceva, dar ca si gaming recomand 5700x, este mai ieftin si are 65w ceea ce inseamna ca nu se va incinge exagerat ca si 5800x (105w), acum pentru procesoarele amd ai nevoie de un cooler destul de potent, eu zic sa mergi pe 5700x, strict gaming.