| Rimadan103120 a întrebat:

Buna seara, am un cont Instagram dezactivat din septembrie 2021, tot trimit poze cu codul, numele, username si cu mine, Te rugăm să te asiguri că fotografia pe care o trimiți:

- include codul de mai sus, scris de mână pe o coală goală de hârtie, urmat de numele tău complet și de numele de utilizator;
- include atât mâna cu care ții coala de hârtie, cât și întreaga ta față;
- este bine luminată și nu este prea mică, prea întunecată sau insuficient de clară;
- este atașată la răspunsul tău sub formă de fișier JPEG.

De reținut: chiar dacă acest cont nu conține nicio imagine cu tine sau este folosit pentru a reprezenta altceva sau pe altcineva, nu te vom putea ajuta decât după ce ne trimiți o fotografie care respectă aceste cerințe.

Am respectat ce mi s-a zis, de vreo 10 ori am trimis si tot degeaba, mereu cand ma loghez imi scrie asta, Contul tău a fost dezactivat pentru încălcarea condiţiilor noastre de utilizare. Află cum poţi să-ţi restabileşti contul. Ce este de facut, mai este vreo sansa sa imi recuperez contul? Doar ca, eram in Italia si eram logat de acolo, apoi mi s-a cerut numarul de telefon si nu il aveam acolo, posibil de asta mi s-a dezactivat, multumesc o seara faina!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai ai nicio șansa, asta sa te inveti minte ca ai incalcat regulile ei ti au sters definitiv contul, poti sa i ti faci alt cont fara poza ta si numele tau real deoarece ei te au in baza lor de date si nu te vor accepta, daca ai frati care au Instagram intra la ei pe cont si vezi ce scrii sa nu le stearga si lor contul.

| Rimadan103120 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Atunci la ce mai ma pune sa fac o poza cu codul, numele si username-ul si cu fata mea?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Rimadan103120):

Sa te verifice deoarece tu ai incalcat regulile lor si vor sa fie siguri ca nu esti robot care trimite intruna mesaje tip spam catre ei, dar pana nu te deblocheaza ei nu ai ce sa mai faci.