| Voinia_Marian_1992 a întrebat:

Buna seara, am un flex Einhell cu acumulator si nu mai functioneaza, pe acumulator licare cele trei liniute de la baterie. Acum 1 saptamana nu facea asa, imi arata cat mai am baterie o liniuta, doua sau 3. Ce poate sa aiba? Am doi acumulatori si nu functioneaza niciunul.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi incarcatorul de vina sau electronica de afisare.
Doar un specialist poate gasi problema, masurand fiecare element.

| mihai69 a răspuns:

A acționat protecția la supracurent probabil. Citește manualul de utilizare.

| relian a răspuns:

Nu functioneaza sau nu se aprind ledurile alea?
Chiar daca ledurile alea nu se aprind, bateria ar putea sa se incarce, deci le poti verifica conectand o baterie dupa ce ai pus-o in incarcator la fexul ala si vezi daca functioneaza.
Ledurile alea se pot defecta doara ele, deci n-ar afecta procesul de incarcare al bateriei.
Daca bateria nu se incarca, atunci is probleme la ele, sau ar putea la fel de bine ca incarcatorul sa fie defect sa nu mai incarce.

Avand in vedere ca tu ai 2 baterii si nici una nu mai functioneaza, mai degraba as da vina pe incarcator.Incearca cu alt incarcator sa incarci bateriile alea si vezi ce se intampla.