| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara!
Am un laptop Acer aspire 3 a315-41 la care vreau sa-i atasez un hdd numai ca am nevoie de un cablu care va face legatura dintre hdd si placa de baza. Unde as putea sa gasesc acel cablu? Ma tot uit pe internet, imi este asa de greu sunt asa multe laptopuri si imi este frica sa nu comand ceva care sa nu se potriveasca.

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică un al 2 lea hd sau să-l inlocuiești pe cel vechi?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Un al doilea HDD, ca am deja SSD dar este mic. Cine a avut laptopul inainte i-a scos acel cablu care face lagatura dintre HDD si plava de baza. Am un HDD de 500 GB dar nu il pot conecta la laptop din cauza ca lipseste acel cablu din interiorul laptopului.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

2 d-ălea, nu merg!

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Are și SSD instalat dar merge în același timp și un HDD doar dacă am acel cablu. Mufa nu mai este direct pe blaca de baza. Este un mic cablu. Am rezolvat, am găsit de unde sa cumpăr.