| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, am un Laptop ASUS A541N luat de 1 zi din magazin nu vrea sa-mi buteze deloc nici CD-ul lui, nici Stick absolut nimic si cand imi apare CD in Biosul lui se stinge si apoi imi apare error hardware!
Am incercat toate modalitățile sa bag si windows pe Stic cu rufus!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"Cd-ul lui" nu are cum sa-ti booteze pentru ca cel mai probabil sunt drivere, nu un cd bootabil cu windows, maxim un DVD.
https://www.youtube.com/watch?v=8A1sUPqnurs
Trebuie sa-l faci asa, il faci in toate variantele posibile, si il setezi din bios ca optiune primara pentru boot. Vezi sa nu ai stick usb 3.0 in port usb 3.0, unele laptopuri nu il detecteaza in timpul instalarii.

| RAY a răspuns:

Cd cu windows 10, uefi si va merge, azi am patit asta, nu mergea pe csm, l am bagat pe uefi sa vezi cum a mers