| ElenaZamfir a întrebat:

Am un proiect şi vreau să-i fac un design cât mai atractiv. Cum pot pune pe fundalul paginii un desen? Am un word 2003 si nu stiu sa iau din culoarea fotografiei. Stiu sa intru la format - background, atasez poza, dar dupa nu mai stiu. Că nu se vede scrisul daca nu iau din culoare. Va rog am neaparata nevoie. Multumesc.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

La modul cum atasezi fotografia, nu poti. O editezi separat cu "Microsoft office picture manager".

| ElenaZamfir explică (pentru horia2012):

Si de unde iau toate astea? Microsoft office picture manager?

| horia2012 a răspuns (pentru ElenaZamfir):

"Microsoft office picture manager" este al Office-ului, daca il ai instalat pe tot (Word, Excel, Power Point).
Daca vrei sa-l vezi, te duci pe o poza, click dreapta, "open With" si in fereastra care apare o sa-l vezi.

| CoL00SaL a răspuns:

Iti trebuie programul Photoshop daca vrei sa modifici poza...sau Picasa

| FoundYouLover a răspuns:

Poza o poti modifica si cu pixlr. E o pagina. Intri pe google si dai cautare, ca nu mai stiu exact daca e www.pixlr.com, sau.ro, sau.net. In orice caz merge bine, repede si e usor de folosit.