| octav005 a întrebat:

am un telefon BlackBerry. il pornesc si functia antifurt este activata.
culmea este ca l-am luat de la cineva pe o combinatie, in momentul ala era descarcat si nu aveam cum sa verific.

deci imi cere id de BlackBerry si parola. Care nu o stiu.

se mai poate face ceva ca sa pot folosi telefonul? vreo resetare ceva?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap,resoftarewinking Poate sunt si alte metode, dar asta e cea mai simpla.

| octav005 explică (pentru anonim_4396):

Cum ii pot da resoftare? o pot face eu. este acelasi sistem ca la Android?

| anonim_4396 a răspuns (pentru octav005):

Da,spune-mi te rog modelul. Daca poti scoti capacul de pe spate sub bateria, daca nu merge, habar n-am unde. straight face

| octav005 explică (pentru anonim_4396):

Este Q5. nu pot scoate bateria

| Rommeo a răspuns:

Nu trebuia sa-l iei, ca nu degeaba a venit cu el descarcat. Cum sa iei un lucru mai ales si la colt de strada si sa nu-l poti proba. A gasit gasca si a jumulito, asta e, de alta data casca bine ochii si nu mai lua pe de rost.

| octav005 explică (pentru Rommeo):

Pai nu am dat o avere pe el. se poate repara

| VirtualWorld a răspuns:

Normal, il poti reseta ori resofta cu un pc laptop ce ai tu prin conexiune la telefon adica cablu de date, găsești si pe yt, Blackberry e cel mai usor de resetat

| octav005 explică (pentru VirtualWorld):

Pai pana la urma am reusit sa il resetez, sa scap si de parola antifurt.
dar problema este ca nu citeste nici o cartela sim