| RobertCelMaiTare a întrebat:

Am si eu o problema cu un BlackBerry! Am cumparat unul de la un tip( ma rog, nu vreau sa intru in detalii) si am vrut sa-l resetez, dar avea contul BleckBerry ID si imi cerea parola, l-am conectat la pc si am reusit sa-l resetez. Dar acum (dupa ce mi-a cerut sa ma conectez la wi-fi) imi apare,, Conectoarea este obligatorie, Functia de protectie antifurt este activata. Pentru a continua configurarea dispozitivului trebuie sa introduceti BlackBerry Id-ul". Bineinteles ca nu-l stiu, am incercat sa bag alt cont dar nu ma lasa.
Vreau multa seriozitate! Ce pot face(fara sa merg la un service), de acasa? Multumesc! Ofer si poza

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Opreste si pune-l in vitrina sau in rama, pentru tinere in minte!
Alta data nu cumpara telefon de la necunoscuti fara sa-ti bagi cartela sim si sa incerci functiile de baza (magazin, cloud, etc). Daca-ti cere parola si nu-l cunoaste vanzatorul, atunci probabil marfa e FURATA!

| RobertCelMaiTare explică:

Da, multumesc, m-ai ajutat foarte mult...

| Bula a răspuns (pentru RobertCelMaiTare):

Asta e.
Macar nu vei fi localizat si acuzat de furt, cand iti bagi cartela SIM in telefon.

| RobertCelMaiTare explică:

Se pare ca m.ai inteles gresit. Telefonul a fost cumparat de pe olx( stiu ca nu am voie sa fac reclama), nu stiu care e treaba ta daca nu ma poti ajuta! Oricum, astept pe cineva care chiar sa-mi raspunda!( in caz ca nu imi spune vanzatorul parola)