| Henegar_Emil_Andrei_1998 a întrebat:

Am un TV LED SAMSUNG l-am achizitionat in iarna cu 1200 lei si am un laptop ASUS care nu are iesire hdmi iar eu vreau sa fac o conexiune intre cele doua cu un cablu vga la hdmi deoarece nici tv-ul nu are iesire vga, am cumparat acest cablu dar nu imi apare nimic nu il simte sau detecteaza ce pot sa fac? Dau funda

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Tu si alti intelgenti cu creier de maimuta, scuzati expresia. Nici nu are cum sa iti apara. Cablu hdmi vga e TEAPA. Nu ai cum sa treci din semnal digial(hdmi) in analog(vga) cu un amarat de cablu. In cel mai bun caz iti trebuie un adaptor, care in timp cedeaza si oricum scade mult calitatea imaginii. Un astfel de adaptor e 200+ lei.

| Jokyo a răspuns:

Sa verifici din nou si daca chiar nu merge inseamna ca unul dintre ele ar o problema!

| LuckyStar15 a răspuns:

Eu zic sa intri mai intai in setarile video ale leptopului daca ai w7 sa selectezi doua monitoare si apoi sa te asiguri ca ai conectat corect cablurile .....mult succes