| Anonimul23 a întrebat:

Am o mica problema! Mi-am cumparat un cablu HDMI-VGA pentru ca sa imi contectez laptop-ul la tv, am introdus cablu in tv si laptop, am selectat optiune pc la tv dar in pc nu mi-l detecteaza si pe tv imi apare ca nu am semnal, ce sa fac? am nevoie urgent de ajutor, dau funda!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Felicitati. Imi imaginez ce prostie ti-ai cumparat in conditia in care nu poti sa duci semnal de la hdmi la vga(adica digigal-analogic) printr-un banal cablu.

| Anonimul23 explică (pentru sltlp):

Am prieteni care au facut astawinking

| sltlp a răspuns (pentru Anonimul23):

Mirama-s sa faca asta cu un banal cablu deoarece pur si simplu. Nu poti sa duci semnal din analogic in digital fara un convertor. Iar aceste adaptoare costa.

| Anonimul23 explică (pentru sltlp):

Nu stiu ce sa iti spun, am vazut pe net o gramada de videoclipuri care au reusit si is destule, poti sa faci conexiune si cu cablu HDMI-HDMI!