| florin1979 a întrebat:

as dori sa pun calculatorul sa"faca bani" ma rog sa fac un ban cu ajutorul calculatorului! ce imi recomandati sa fac? cum poti face bani cu ajutorul calculatorului? orice propunere e binevenita si sunt dispus sa invat ceea ce nu stiu!

Răspuns Câştigător
| djrobby a răspuns:

Salut/Buna!
uite o metoda care o folosesc eu!
Vrei sa faci bani rapid si sigur?
Tot ceea ce trebuie sa faci este sa vizionezi niste reclame, si castigi 0, 10 centi pe reclama, ai 12 garantate pe zi = 1, 2 $ pe zi, invitatii prietenii si castigul creste, vei primi 0, 50$ pentru fiecare click al prietenului ( cu cat mai multi cu atat mai bine, daca te tii de treaba poti scoate si 100$ pe zi
ca sa iti faci cont urmeaza linkul urmator http://cashbux.info/? r=robertyoo, register iar la Referrer nu modificati deoarece asa ma puteti ajutati si pe mine!
Imediat dupa inregistrare puteti incepe sa vizionati reclame ( ads-uri) si sa invitati prieteni prin o metoda asemanatoare cu asta!

Totul depinde de tine, daca vrei sa castigi singur niste banuti de buzunar sau pentru ce ai tu nevoie!

asa ca bafta, spor la clickuri!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Singurele metode reale pe care le-am gasit eu sunt: invatarea unui limbaj de programare (de preferat PHP) sau invatarea unei limbi straine si lucrul ca traducator.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu pune botu la toate cacaturile gen alea de vizionezi niste reclame ca astia nu iti dau bani, si nici la metode miraculoase de imbogatire, ca sa faci bani trebuie sa si oferi ceva, gen progamare sau asistenta IT sau poti vinde lucruri sau poti sa fraudezi lumea.

| KefDeKef a răspuns:

Salut!
Poti face bani cu Google AdWords sau AdSense (numai stiu sigur).Iti creezi la Google un cont si trebuie sa ai un site, unde trebuie sa pui o anumita publicitate de la ei.Cu cat ai mai multe click-uri de la utilizatori diferiti pe acea publicitate cu atat mai bine pentru ca se ofera o suma ( in centi ) pe fiecare click.Eu atat stiu despre aceasta varianta!
Inca o varianta ar fi cu o mica firma de hosting.Inchiriezi sau cumperi servere dedicate si tu la randul tau instalezi pe aceste servere dedicate,servere de radio,de CS,web hosting si clientii iti platesc pentru serviciile tale.Dar aici e ceva mai dificil pentru ca trebuie sa te descurci in SSH pe Linux sau MacOS,adica sa ai cat mai multe cunostinte in acest domeniu.(calculatoare, internet, siteuri).
Sunt mai multe metode de faci bani cu ajutorul calculatorului.Eu doar am putut sa iti spun.
Multa bafta!

| 2dor4 a răspuns:

Daca faci un site si il promovezi cum trebuie. bagi add-uri. poti scoate bani. dar in timp

| HalloweenPumpkin a răspuns:

Http://www.videotutorial.ro/? p=2544 funda te rog cred ca videoclipul iti va explica mai bine decat spusele mele

| mihaiapostol a răspuns:

Cel mai simplu e prin frauda.te faci si tu ca vinzi haine...telefoanewinkingbafta!