| SpargSeminte a întrebat:

As dori sa invat un limbaj de programare, dar, nu stiu ce limbaj sa invat.Ce imi recomandati voi sa invat?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

C/C++, Java, Php, Python, Mysql, Ruby..sunt foarte multe. Depinde ce crezi tu ca "ti-ar folosi mai mult" sau "ce anume vrei sa faci" in el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci cu ale tale cunostinte de programare dupa aia. Ai vrea sa te indrepti spre programare web, spre programare de servere?

Oricum C/ C++ sta la baza programarii. E un limbaj care te invata lucrul cu memoria in primul rand