| Fast92 a întrebat:

Buna seara ..ca sa schimb biosul trebuie sa schimb si placa de baza?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Dragos, du-te si mai paste.
@Fast92: Ai habar ce e ala BIOS? De ce ti-ar trebui sa il schimbi?

Raspunsul, pe scurt, e : NU.

| MonsteR_4456 a răspuns (pentru KodrutZ):

Daca are placa de baza Intel nu poate. Nici daca schimba de la alta placa de baza indentica a lui. Mai pe scurt, DA trebuie sa schimbi placa de baza.

| KodrutZ a răspuns (pentru MonsteR_4456):

Esti dus cu capul? LA PASCUT!
Poate ca nici astia de la Intel inca nu au aflat ca nu se poate face update la BIOS-ul placilor lor, ca altfel nu cred ca publicau pagina asta -
http://www.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/cs-022312.htm

| MonsteR_4456 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da frate, scuze, nevermind eu asa stiamhappy

| KodrutZ a răspuns (pentru MonsteR_4456):

De la baietii de la coltul blocului, nu? Tot de unde stiai ca Intel e mai bun ca AMD, fiindca AMD-urile se ard, iar NVIDIA bate ATI, ca ATI au probleme cu driverele. Daca tot vrei sa ajuti in om, ia si verifica intii ceea ce crezi ca stii sau stai in banca ta.

| dragos9234 a răspuns:

Da.