| NeaPandele a întrebat:

De azi dimineata intampin o problema.
Atunci cand doresc sa ma joc ceva. mi se blocheaza. Se aude un zgomot prelungit timp de 2 secunde, iar dupa aceea calculatorul se restarteaza automat.
De la ce poate fii, sper sa nu fie ceva grav, probabil e si de la praf deoarece am destul praf in calculator
Calculator : 4GB RAM DDR3
- AMD Athlond 2 X3 3.300 GHZ
- Placa video Nvidia Sparkle GT630 2gbRAM 128 BIT
- HDD 500 GB stare perfecta
- Sursa sl tech 500 W

Calculatorul merge excelent nu am nici o problema la rezolutiii maxime! Dar se blocheaza, de ce?

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Din moment ce ai praf pe acolo, poate sa depus mult praf pe cooler-ul de pe placa video sau procesor si se blocheaza...

Poate s-a uscat pasta termica de pe procesor, verifica temperaturiile...

Un calculator Gaming trebuie sa aiba o carcasa bine ventilata deoarece la jocuri cu cerinte mai componentele consuma mult curent si degaja multa caldura