| anonim_4396 a întrebat:

Va salut! Am si eu o problema legata de pc..atunci cand bag un cd, cd-writerul il scoate automat afara si dupa 2 secunde il ia iar inapoi si incepe se faca un zgomot infernal.Calculatorul se blocheaza si nu imi apare nimic pe ecran, deci nu mai imi citeste cd-urile.Am mai schimbat cd-writerul acum 2 ani pentru ca nu mai imi citea cd-urile deloc..si acum intampin aceeasi problema.Ma puteti ajuta? Mentionez ca am instalat windows 7. Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Calculatorul se blocheaza pentru un timp deoarece el incearca sa iti citeasca cd-ul. Ar trebuie sa iti cumperi un cd special de curatare a lentilei laser a cd-romului, cd -ul ala costa in jur 6-7 lei.

| ciocox a răspuns (pentru laurentiu80):

Am deja cd de curatare dar uitasem de el, o sa incerc sa vad daca merge asabig grin

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

A picat cu siguranţă. Încearcă cu altul. Chinezăriile nu au viaţă lungă, degeaba scrie pe etichetă mare : Philips, LG, Sony etc şi micuţ într-un colţ : produs în China. Ce scrie micuţ e mai important decât ce scrie mare.