| octav005 a întrebat:

este normal sa imi ia 4, 22 GB de memorie RAM. doar cu browserul Opera deschis, instalata si extensia ADBLOCK, cu 3 pagini deschise. Facebook, Youtube ruland la 720p si TPU?

am windows 7. 64 biti.

8 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Daca ruleaza YouTube-ul da, e normal, daca nu, nu prea.

| octav005 explică (pentru ElSueno):

PAI ruleaza.

| gabicoo a răspuns:

Vezi sa nu ai un virus.
Fa o scanare completa cu antivirusul tau. Apoi foloseste si utilitarul Norton Power Eraser. Asta rade tot ce e virus si nu intra in conflict cu nici un alt antivirus. Î-și face treaba apoi il stergi de pe desktop.
Browserul Opera e renumit pentru faptul ca consuma putine resurse și nu are cum sa ocupe atât RAM

| octav005 explică (pentru gabicoo):

Am dat o scanare. dar a gasit doar doua programe. HDD SENTINEL PRO SI HDD TUNE PRO. ambele cu licenta. nu cred ca este de la ele.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Nu este in regula. Ceva misterios ruleaza pe ascuns si-ti papa din resurse. Instaleaza si tu asta https://www.malwarebytes.com/mwb-download/
Fa o scanare si vezi ce-ti gaseste.

| octav005 explică (pentru KronstadtResurrection):

Adineauri am dat scanare cu malware. si nu a gasit nimic

| gabicoo a răspuns (pentru octav005):

Am descarcat fisierul HDDTunePro. exe și l-am scanat online pe site-ul www.virustotal.com
Rezultatul scanarii cu 60 antivirusi e ca e virusat : 2 antivirusi spun ca are troian, 1 spune ca are adware.
Verifica si tu.

| octav005 explică (pentru gabicoo):

Pai am scanat cu eset nod 32. Și anti malware și nu a găsit ca virus.

Și HDD TUNE PRO este luat după site-ul oficial. Deci nu are Cum da fir virus.
EU cred ca dacă ai 10 antiviruși. Fiecare va găsi câte ceva. Ca fiind virus