| octav005 a întrebat:

Am deschis browserul mozilla, am intrat pe facebook, am deschis inca 15 pagini, exemplu 15 grupuri in care sunt inscris pe facebook in acelasi ecran. si mergea cam greoi. am dat pe task manager si cpu usage se ridica uneori de la 90 la 100%. este normal sa mearga greu? si la PF USAJE, probabil RAM era 2. 29gb. Oare exista vreun program sa functionaze mai bine? eu am 4gb RAM

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

15 pagini de Facebook? L-ai omorat saracul! Facebook rupe la resurse! Pentru ca se actualizeaza continuu!

| vidii a răspuns:

Daca procesorul e slab, e si normal sa fie solicitat 90%

| octav005 explică (pentru vidii):

Am un Intel celeron g530 2.4ghz. nu este foarte slab

| vidii a răspuns (pentru octav005):

Este un procesor ok pentru office/multimedia.tu deja ai dat-o-n multitasking cu el, si nu prea poate saracutu

| octav005 explică (pentru vidii):

Aha. mersi

| GheorgheGheorghiuDej a răspuns:

Da,este normal