| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,

In primul rand, un an nou fericit!

De 2-3 saptamani am o problema cu Firefox`ul. Inainte, cand il inchideam imi aparea o fereastra in care ma intreba daca doresc sa memoreze paginile deschise.
Dar acum nu mai imi apare si eu chiar foloseam aceasta setare. La Unelte > Setari nu gasesc nimic referitor la asta. Sau poate nu am fost atenta?
Mai demult cand mi s-a intamplat, dupa ce reinstalam revenea, dar acum nu (am ultima versiune, instalata azi --9.0.1)... Am si curatat calculatorul si nimic.

Ce as putea face?

Si inca ceva legat de TPU. Cand scriu o intrebare, dupa ce apas pe trimitere si confirm ca respecta regulile, se reincarca din nou pagina in care scriu intrebarea si trebuie sa mai apas inca o data pe trimitere - dar ramane scrisa intrebarea in casuta. Nu ar fi asta o problema mare. Dar, in schimb, cand am scris prima oara aceasta intrebare si s`a reincarcat, s`a sters si textul, si a trebuit sa rescriu! Si asta de 2-3 ori straight face Mai are cineva problema asta? Cum o pot rezolva?

Multumesc happy

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru istoric,daca asta vrei si am inteles eu bine,pe bara cu sagetile,daca faci clik dreapta pe sageata inspre dreapta vei vedea istoricul.
Pentru intrebarile de pe TPU care nu mai pleaca, incearca si baga in bara mozilla si refa inca o data legatura la internet. La mine functioneaza asa, cateodata! Asta este din cauza aglomeratiei de pe net si de pe TPU.

| Mitzzzzzzu a răspuns (pentru Elianna):

In legatura cu Firefox-ul, nu la istoric ma refer. Este vorba de o fereastra care aparea inainte cand inchideam Firefox-ul, pentru memorarea paginilor deschise si incarcarea lor la urmatoarea deschidere.
Oricum, multumesc! Mai incerc sa caut pe net raspunsul la intrebarea mea.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Hai ca am mai aflat ceva si sper ca te poti descurca. Urmareste pasii:Unelte-optiuni-confidentialitate si acolo poti sa faci mai multe optiuni. Sper sa nu-mi fi dat fundita degeaba! happy