| k1DDDddUu a întrebat:

Am o placa video nVidia GeForce 7300GS 512 MB iar dupa ce ma joc si trec cateva ore temepratura acesteia urca pana la 90-95 de grade. Folosesc programul CPUID HW Monitor.
Aceasta este temperatura normala? Tin sa mentionez ca are o racire pasiva.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

La racire pasiva nu este normal sa aiba aceste temperaturi, inca 2-3 saptamani (poate chiar mai putin) si poti sa iti iei adio de la placa video.

| k1DDDddUu explică (pentru SilviaDulcik):

Si ce ar trebui sa fac sa "nu imi iau adio"? sad

| SilviaDulcik a răspuns (pentru k1DDDddUu):

Am gresit cand am scris mai sus, am scris "nu este normal", am uitat sa sterg "nu". Temperaturile sunt normale, un ventilator poate sa faca minuni.
Incearca sa cumperi un ventilator de maxim 8cm, cu turatie cat de cat mai mica si cu zgomot mai mic. Acest ventilator il prinzi cumva de radiatorul placii video, cu niste bugati de lemn sau poate merge doar cu suruburi.