| Hasss a întrebat:

Buna ziua la toti :D

am incercat sa aflu temperatura pc-ului
cu 2 programe aida64 si speccy dar temperaturile sunt diferite la procesor speccy arata 26 si aida 37
http://i.imgur.com/ahweu.jpg
deci care arata bine?

aaa... si sunt buna temperaturile?:)

dau funda celui mai explicit raspuns :D promit!:)

Răspuns Câştigător
| BLKZ a răspuns:

Ambele temperaturi sunt ok, dar cel mai bine intri in BIOS si vezi temperatura. Programele nu fac altceva decat sa ia temperatura din BIOS, temperatura care este trimisa de catre un senzor aflat langa procesor sau pe acesta (depinde de procesor), placa video si restul componentelor. Unele programe mai au erori in a lua informatia din BIOS, asa ca iti recomand sa intri in BIOS pentru a vedea temperatura reala.

| Hasss explică (pentru BLKZ):

Pai nu stiu cum sa vad sad
imi poti spune te rog big grin

| BLKZ a răspuns (pentru Hasss):

Cand deschizi calculatorul, apesi tasta "delete" si o sa intre in BIOS. Dupa te uiti in fiecare categorie pentru ca BIOS-urile difera intre ele, si nu stiu exact in ce categorie iti este afisata temperatura.