| iulik99_4362 a întrebat:

Bună seara! Mă confrunt de mult cu o problemă. Vreau să mă lămuriți daca există vreun adaptor de la dsl la cablu normal de internet ala ( la fel ca ala cum intra in pc rj45 din cate am inteles se numeste). Eu am netul de la telekom și nu imi pot schimba modemul din cauza aceasta. Imi trebuie o solutie ca sa fac trecerea de la dsl la cum v.am descris mai sus. Mersii

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu exista. Din simplul motiv ca acesta este un device activ (care iti transforma semnalul din linia telefonica (DSL) in Ethernet (RJ45)).

Pentru asta ar trebui sa iti iei un modem dsl/adsl (sunt mai multe variante)

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Nu!