| Hmld a întrebat:

Buna seara, mi-am luat acum 2 luni un pc (i3-3220 6 gb gt 750) si aveam retur 14 zile eu nu am folosit sau testat pc si după vreo 3 saptamani de la livrare am zis sa il pun in functiune si nu merge, el se aprinde tot dar cand scriu imi scrie neîntrerupt adica 2 3 taste în plus (aceleasi doar ca in plus) iar cand țin apăsat nu-mi tine si e valabil si pentru jocuri. Tin de exemplu w si merge putin se opreste din mers merge iar si tot asa, nu e de la tastatura am schimbat 3, mi-am luat si o tastatura mecanică cu drivere si tot rahat am reinstalat win si 7 si 8 si 10 acum am rămas cu 20 am umblat si la type rate si nimic, aceeasi chestie ajutati-ma va rog, poate sa fie de la placa de baza? (Pc luat de la eMAG)

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Vezi să nu ai probleme la porturile USB.
Încearcă în toate porturile. Poate unele sunt bune.

| Hmld explică (pentru SilviaDulcik):

Le-am incercat pe toate, chestia e că nu as vrea sa-mi iau altul nu am un buget mare si voiam să fac un upgrade să-mi iau o placa video mai buna

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Hmld):

Înseamnă că placa de bază are probleme. Ai încercat și altă tastatură și face la fel?
În cel mai rău caz, schimbi placa de bază: https://www.interlink.ro/......and-p32255

5 răspunsuri:
| Justme32 a răspuns:

L-ai testat când l-ai cumpărat? Dacă nu, ţeapă ai luat he he

| Hmld explică (pentru Justme32):

Da nu avea nimic, doar vreau sa stiu care e problema

| Justme32 a răspuns (pentru Hmld):

Probabil ţi l-au schimbat