| Juverdeanu_Florentina_1999 a întrebat:

Bună seara!
O prietenă de a mea, și-a făcut acum mult timp un Facebook. Problema e ca nu mai știe nici e-mail nici parola, deoarece era conectata pe un telefon și cum și-a schimbat telefonul, nu se mai poate conecta, cum o putem ajuta?
E urgent!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa-si faca alta pagina de Fb, De-asta s-au inventat parolele, sa poata fi tinute minte.

| Violleta2022 a răspuns:

Oare cate sute de emailuri are, daca nu-si poate aduce aminte 1-2 adrese si parolele lor?
Ideal era sa-si noteze pe ceva adresele de email folosite si parolele, daca nu le poate memora.
Din pacate, fara parole si nici macar fara acces la adresa de email cu care si-a facut FB-ul, nu se poate accesa FB-ul si nici cere sa primeasca o parola noua, caz in care, va trebuii sa-si faca un FB nou.

| Lioana a răspuns:

Sa incerce toate adresele de mail pe care le-a avut vreodata si sa mearga pe optiunea mi-am uitat parola. Daca nu a fost creat cont cu acea adresa va aparea pe ecran acest lucru. Daca nimereste adresa contului respectiv va primi pe mail un link de resetare a parolei.
Daca nu mai stie ce adrese de mail a creat atunci problema ei e ca nu-si mai stie mailul nu contul de Facebook. Daca poate intra pe acel mail sigur poate reseta parola de Facebook.
Daca stie adresa de mail dar nu mai are parola de la ea poate trimite mesaj la Facebook cu copie de pe actul de identitate ca sa dovedeasca ca e contul ei si va primi instructiuni pentru recuperarea contului.