| Alecsa1190 a întrebat:

Bună seara! Scuzați categoria, dacă îmi șterg contul de WhatsApp ceilalți mai pot vedea ceilalți mesajele trimise de mine? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Ai injurat pe cineva?

| Simpatic a răspuns:

Ai facut nasoale si acum crezi ca stergand contul de whatsapp e solutia?
Cu siguranta mesajele raman, cele deja trimise.
Sfatul meu cand scrii si trimiti ceva pe telefon (sau alt gadget) trece de 10 ori prin filtrul mintii, un proverb spune " vorba zboara, scrisul ramane", de aceea cu totii ar trebui sa fim mult mai atenti la ceea ce scriem pentru ca scrisul poate cauza probleme de o multitudine de feluri.
La fel jignitul cuiva in scris are repercursiuni de mai multe feluri, si uneori scrisul ne incrimineaza, de ce? pentru ca ramane ca si proba happy
Stai linistit si eu am fost naiv de multe ori si am scris lucruri nasoale in diferite mesaje.
Insa trebuie sa avem un memento in gandire, sa nu uitam ca masina timpului nu se va inventa inca cateva generatii de acum incolo, de aceea ceea ce am scris nu mai poate fi remediat, de aceea e bine sa fii gentleman indiferent de situatie.

| DjSannan a răspuns:

Bună seara!

Dacă ștergi contul tău de WhatsApp, alți utilizatori nu vor mai putea accesa mesajele tale sau informațiile tale de profil. Însă, dacă au fost salvate copii ale mesajelor tale în telefoanele sau computerele altor utilizatori, acestea ar putea să fie încă accesibile pentru ei. De asemenea, mesajele tale ar putea fi încă vizibile în serverele WhatsApp dacă au fost trimise sau primite în ultimele 30 de zile de către alți utilizatori.

Dacă dorești să ștergi complet mesajele tale de pe WhatsApp, ar trebui să le ștergi manual de pe telefoanele sau computerele altor utilizatori înainte de a șterge contul tău. De asemenea, ar trebui să le ștergi și din backup-urile cloud de care dispui, dacă există