| Fast92 a întrebat:

Buna seara ...tocmai mi-am achizitionat azi un nokia x2 si mi-a spus cineva ca nu mai trebuie sa formatez bateria, voi ce spune-ti.(p. s telefonul este nou 0 min vorbite. luat de la germanos)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit.Nici o baterie nu vine gata formatata.Citeste instructiunile si procedeaza intocmai.Bateria,ajunge la capacitate maxima de functionare dupa formatare, in urma a 2-3 cicluri de incarcare descarcare.De asemenea este indicat ca la interval de citeva zile, sa se opreasca telefonul complet(noaptea) citeva ore. Ajuta foarte mult regenerarea bateriei.Numai bine.