| MysticWayz a întrebat:

Buna seara TPU`!
Am casti cu microfon si cand vorbesc cu cineva nu ma aude. Am intrat la Control Panel si merge bine, adica ma aud. Cand ma suna cineva, ii raspund si imi apare ceva de genul : No input michrophone detected.
Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| Freshh a răspuns:

Poate nu ai bagat microfonul bine, sau unde trebuie.

4 răspunsuri:
| geo691 a răspuns:

Intra la setari la sunet, nu ai spus ce program folosesti messenger sau skype.

| supermdmario a răspuns:

Incearca sa configurezi microfonul direct din optiunile programului pe care il folosesti(ex.:yahoo mess, skype, etc)

| pretzel a răspuns:

Nu stiu

| alexxya180 a răspuns:

Se poate sa nu fie instalat microfonul in pc ori vreun codek pentru souns(funda?