| Costyyysv a întrebat:

Buna seara TPU! Am o intrebare: Am auzit ca se poate instala BADA 2.0 pe un Samsung Wave525. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu nelamurirea asta? Vot +funda pentru cine ma ajuta sa imi pun BADA 2.0.

9 răspunsuri:
| DragoStefaN a răspuns:

Da, se poate, acum o saptamana am instalat la cineva. Cum trebuie sa faci gasesti pe http://www.sammobile.com/firmware/

| Costyyysv explică (pentru DragoStefaN):

Si ai putea sa ma ajuti si pe mine sa imi pun Bada 2.0?
Am vazut chiar astazi la un alt amic de-al meu ANDROID pe Wave 525. Dar mi-a spus ca asa l-a cumparat de la cineva.

| DragoStefaN a răspuns:

Este simplu, downloadezi ultima versiune de firmware Bada 2.0 pentru telefonul tau. Introduci cablul de date in telefon, DECONECTEZI KIES daca il ai, dupa care dai drumu la firmware, il lasi sa-si faca treaba, telefonul se va restarta de cateva ori, nu apesi pe nimic chiar daca zice "Job Done". Telefonul iti va porni singur si va intra in Bada 2.0, doar atunci poti scoate cablul din el.

| DragoStefaN a răspuns (pentru DragoStefaN):

PS: Daca esti din Constanta ti-l pot face moca in max 30 min.

| Costyyysv explică (pentru DragoStefaN):

Multumesc mul! Nu, nu sunt din Constanta sunt tocmai din Suceava. Chiar nu stiam cum sa fac. Am descarcat tot ceea ce scria pe site-ul ala care m-i l-ai dat, insa nu stiam cum sa fac. Multumesc inca odata.
O zi buna si un 1 MAI asa cum iti doresti.

| Costyyysv explică (pentru DragoStefaN):

Buna seara din nou.
Am incercat sa fac asa cum scrie acolo, dar loader-ul nu imi gaseste telefonul meu. Ti-as fi recunoscator daca m-ai ajuta. O seara buna in continuare.

| DragoStefaN a răspuns (pentru Costyyysv):

Ca sa iti vada telefonul trebuie sa deschizi mai intai loader-ul si dupa aia sa bagi cablul in telefon. Si nu trebuie sa ai Kies pornit, in nici un caz.

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Ma care e din Suceava si vrea bada 2.0 vil fac moca dati add la mess zaharioaeir@yahoo.com si dati pm ca vil fac in 10 min

| 123andrei a răspuns:

Buna am si eu o intrebare dupa ce am downloadat firmwareul de BADA 2.0 ce fac? cum procedes pentru al pune pe telefon? cum adica dau drumul la firmware?
am nevoie de vreun program