| 18Matei18 a întrebat:

Buna seara TPU! Am o problema cu PC-ul si habar n-am de la ce a pornit. Cand am pornit PC-ul mi-a aparut asta https://m.imgur.com/zMeIo9r,ZKoaY9K
Acum nu se mai deschide. Imi puteti spune ce are? E prima data cand face asa.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Cel mai probabil nu iti detecteaza hdd-ul. Opreste-l scoate mufa de la hdd si introdu-o in alta locatie, fie ca-i sata, ide. Apoi intra in bios si vezi daca ti-l vede (vezi sa fie conectat si la mufa de alimentare). Da-i un reset la sertarile din bios, maxim un cmos clear, apoi gandeste-te la o reinstalarea de windows daca ti s-a dus bootsect sau testeaza hdd in alta unitata cu hdd sentinel, poate e chiar hdd-ul.