| ScortSyndicate90 a întrebat:

am o problema: Windows update ca de obicei, dar ce este asta ce inseamna asta si de ce a aparut asta? Mentionez ca totul este cu licenta original etc. Problemele sunt de la ei sau de la mine, Doamne fereste! Multumesc anticipat!

https://m.imgur.com/gallery/urMBtcW

7 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Ti-au esuat niste update-uri si le da rollback ca sa nu iti lase PC-ul intr-o stare inconsistenta. E ok chiar daca e neplacut.

| Kidfromjail a răspuns:

Windows Update este o componentă esențială pentru buna funcționare a sistemului de operare Windows, indiferent de versiunea pe care o ai. Este metoda prin care Microsoft oferă nu numai actualizări, ci și corecții pentru bug-uri, probleme de securitate, vulnerabilități ce nu prea pot fi acoperite de un antivirus.

| ScortSyndicate90 explică (pentru Kidfromjail):

Asa este, in teorie, ca practic este un rahat care iti distruge si incetineste pc-ul! Iar aceasta problema a fost picatura care a umplut paharul! Dar vreau sa stiu de ce si daca sunt singurul caruia i s-a intamplat, si daca este de la mine sau de la ei! Multumesc oricum...Dar mai astept fireste, raspunsuri si ajutor!

| Kidfromjail a răspuns (pentru ScortSyndicate90):

Dacă ai un pc mai vechi, da, se poate sa simți un mic delay. Nu ești singurul căruia i s-a întâmplat, majoritatea primesc update-uri regulat sau își fac update-uri.
Dacă nu mai doresti sa ti se facă update-uri la pc, atunci intra pe acest link și dezactivează actualizările automate:
https://devicebox.ro/......ws-10.html

| ScortSyndicate90 explică (pentru Kidfromjail):

Multumesc mult! Admit nu am un pc haualeu racheta dar eu zic ca e bun Doamne, cam vechi dar bun i5 skylake 3.2 ghz gtx 950 1tb etc stocare 4gb ram ddr 4 etc adica eu zic ca e bunicel, intr-adevar trebuie sa fac upgrade mai ales la ram la cel putin 8 12 sau 16gb dar in rest e bun! Din pacate nu toata lumea are bani de pc-uri si tehnologie de la nasa de ultima generatie sad! Multumesc inca o data.

| Kidfromjail a răspuns (pentru ScortSyndicate90):

Citisem un comment al unui tip de pe un site, cum ca toate update-urile care se fac la telefoanele iPhone, îngreunează aplicațiile și modul de operare a sistemului iOS. Le fac cu scop de marketing, adică lumea sa renunțe la iPhone-urile mai vechi și sa-și achiziționeze iPhone-uri de generație mai noua.
Acum ca ar fi adevărat, numai ei știu treaba asta, dar mulți au sesizat aceata problema și au mai renunțat in a mai face update-uri.
Așa și in cazul tău, cel mai bine e sa îți instalezi din nou windowsul, apoi dezactivezi Windows update și nu cred ca vei mai avea probleme.

Multă baftă.

| flixbuster a răspuns (pentru ScortSyndicate90):

Am Windows 10 Home 32 bits pe AMD Athlon 64 X2 (procesor de peste 10 ani) si 2 GB RAM. Merge de rupe, toate update-urile facute la zi mereu.