| piros2000 a întrebat:

Buna seara TPU! As avea o intrebare serioasa pentru care as dori doar pareri bine argumentate: Pot utiliza pe post de monitor de PC un televizor LCD? Am linkul televizorului pe care il am in casa (si care sta degeaba) aici: http://www.compari.ro/......sului.html Site-ul are toate detaliile LCDului. As vrea sa stiu daca poate fi folosit pe post de monitor si daca nu dauneaza ochilor si totodata daca poate performa mai bine (in gaming) la grafica cea mai inalta (am un calculator de gaming foarte bun) decat monitorul meu de PC curent: http://www.retrevo.com/......48/t/1-2/. In principal ma refer la timpul de raspuns, la FPS-ul pe care il vor avea jocurile, posibilitatea de a vedea full HD si, bineinteles, daca nu e daunator ochilor, dupa cum am scris mai sus. E tarziu cand scriu asta si poate veti regasi mici greseli (exprimare, coerenta) si va rog sa ma scuzati. Intrebati orice vreti, va voi raspunde, doar doresc a ma informa. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Poti conecta TV-ul la unitate atata timp cat ai o iesire HDMI la placa video. Va trebui sa-ti cumperi un cablu HDMI care ajunge vreo 30 RON.
Daca TV-ul are FullHD vedeai diferentele de calitate.
Ce sistem ai?

| piros2000 explică (pentru IulianP):

Am procesor Intel core i5, 3.2 GHz, 8GB RAM, placa video Radeon HD7870 de 2GB. Duce bine orice.

1 răspuns: