| Georgian131995 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi fac un calculator pentru gaming (inclusiv carcasa) si sunt praf la din astea,

daca imi puteti recomanda si mie un pc facut pe piese, bugetul fiind intre 2000-2500 ron, ( am tastatura, mouse, casti + monitor = http://www.compari.ro/......sului.html )

Răspuns Câştigător
| Georgian131995 explică (pentru SouLIce):

Ajung 4 gb ram? pentru gaming?

| Georgian131995 explică (pentru SouLIce):

Ajung 4 gb ram pentru gaming? si pentru internet nu trebuie o placa de retea sau ceva?

| SouLIce a răspuns (pentru Georgian131995):

Placa de retea este integrata pe placa de baza
Nu am vrut sa fac rabat de la gpu sau cpu bun pentru inca 4gb ram. Cand mai faci rost de 180 lei mai cumperi o placuta de ram si o sa ai 8 gb

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Foarte buna recomandarea colegului.
Ai placa de sunet, placa de retea, si alte placi dubioase deja pe placa de baza, si astea sunt asa de ani de zile(in cazul ala placa de retea suporta pana la 1000mbps).
Si decat 8gb ram si un gpu mai slab, mai bine asa. E mai ieftin sa mai dai dupa 150 lei pe ram decat 1000 lei pe un gpu mai performant.

| Georgian131995 explică (pentru sltlp):

Ok, va multumesc mult la amandoi chiar m-a ajutatbig grin

| Georgian131995 explică:

Pentru internet nu trebuie o placa de retea? sau ceva?