| デイダラくん a întrebat:

Buna seara TPU!
As avea o mica(mare) problema.Azi seara eram online de pe un singur ID de al meu(am multimess, dar numai pe id asta eram logata)
Deodata primesc IM de la unul dintre ID-urile mele mai vechi, spunand hi(virusul acela cu testul IQ). mentionez ca orice ar fi fost pe vechiul meu ID, nu avea video call avand in vedere ca eu am messenger 10. Vreau sa intreb.este posibil ca virusul sa actioneze asupra id-ului meu daca nu sunt logata? eu nu am virusi in calculator.si nu cred ca mi. a fost sparta parola pentru ca daca era asa.imi schimba parola, si intra la idurile mele vechi.ca am aceas parola.acum am schimbat, dar inainte nu numai eu primisem acel IM.deci.este posibil? daca nu. ce s. a intamplat?

Răspuns Câştigător
| Bianqita a răspuns:

Si eu am patit asta si mi-am schimbat parola la id ala.
Uite aici:
http://www.techpinas.com/2010/09/yahoo-messenger-iq-test-hack-attack.html

2 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Cineva iti stie parola. Si apote ca nu l-a dus capul ca tu ai aceeasi parola la toate id-urile. Nu exista virus care sa faca astawinking

| vibers9 a răspuns:

Ce s. a intamplat este ca cineva a intrat pe ID-ul tau si a luat virusul si fara sa vrea s-a trimis un IM in timp ce persoana respectiva era logata pe ID-ul tau laughing big grin