| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, cum pot sa fac sa imi apara ca sunt intrat pe Facebook de pe mobil? Am intrat de pe mobil cu un cont si cu un alt cont am intrat pe calculator sa vad daca apare ca sunt pe mobil si nu apare. Ce pot sa fac sa apara ca sunt intrat de pe mobil?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt problema ta poti face urmatorul lucru si anume o mai buna securizare a contului tau.
Cum?
Intra in setarile contului-apoi securitate-activeaza aprobarile pentru conectare(eu le-am activat cele prin Sms)-introduci Nr de telefon pe care il ai mereu la dispozitie/este numai al tau si nu mai are nimeni acces la el.
Ce se va intampla?
De fiecare data cand cineva va incerca sa se conecteze fara a avea codul si/sau parola(codul care tie iti va aparea de fiecare data la conectare printr-un mesaj pe telefon) tie iti va aparea la notificari urmatorul mesaj"un browser necunoscut vrea sa intre in contul tau''-ceva de genu.
Ce faci in cazul asta?
Dai allowed adica respinge-daca ii dai permite el va putea sa intre in contul tau si va aparea la sesiuni active-unde trebuie sa dai end-inchide activitatea.
Dispozitivele recunoscute sunt iarasi EXTREM de importante in securizarea contului tau-acolo vezi ce browsere au acces la contul tau de facebook-daca intalnesti vreun browser necunoscut-pe care nu l-ai accesat tu sterge-l.Salveaza doar browserele din care tu te-ai conectat si pe care le utilizezi tot timpul. Funda?

2 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Ce este asa important ca apare ca esti de pe mobil, are vreo importanta?

| BobyDoru a răspuns:

Suna i pe toti din lista si zi le ca esti de pe mobil