| MariusSB a întrebat:

Buna seara TPU!

Mi-am achizitionat un cablu HDMI! L-am conectat la Tv pentru a vedea un film pe un ecran mai mare...dar problema e ca atunci cand pornesc, sunetul nu se sincronizeaza cu filmul.ce pot face?

Multumesc!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cauta in player-ul pe care il folosesti setarile de sincronizare. Si ajustezi setarile in asa fel incat sunetul sa fie sincronizat.
SAu... schimba player-ul.

| Osirius a răspuns:

Pai si filmul pe ce ruleaza? din cablu? PC, player normal sau home cinema? Daca filmul este HD si ruleaza de pe PC, trebuie sa ai sistemul bun. Daca e online si nu ai suficienta banda de net iarasi pot aparea probleme. Sau poate pur si simplu filmul e cel cu problema.