| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara TPU!

Televizoarele astea de la Samsung 4k Ultra HD provin din Coorea de Sud?

Multumesc!

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Te uiti pe spate,trebuie sa aiba ceva o eticheta, acolo scrie unde este fabricat.
Ar putea fi facut in china, la fel si in coreea, ori altundeva, pe unde au aia fabrici.
Nu conteaza unde este facut, conteaza brandul.Asa toate sau 90% din Apple is facute in china,aia nu arata nimic,ca nu ar fi produsele bune.

Cand spui chinezarie laughing aia se refera la un produs creat si fabricat in china,deci proiectat,gandit de chinezi,alea de regula is chinazarii,cum vorbesc oamenii.

Restu de companii care fac produsele acolo le fac doara ca e mai ieftin,materiale si mana de lucru, dar produsul respectiv este proiectat de catre Samsung in cazu de fata, deci in Coreea sau unde au ei sediu central, le fabrica in china sub control, deci nu dau aia bulelala, fac exact ce li se spune si ce li se cere.