| Andy0202 a întrebat:

Buna seara, va deranjez cu o intrebare legata de un reflector led de 60w cu panou solar.Am achiziționat recent acest produs si nu stiu daca il folosesc corect sau nu.Am comandat acest produs de pe eMAG, în poze era ceva iar în realitate a venit un alt produs tot de 60w, am zis sa accept si asa. Dimineata am pus solarul la încărcat ora 7:00 până la ora 16:30( afară fiind innorat) acolo pe reflector arată că este încărcat 3 linii din 4.
La ora 18 am pornit reflectorul si pe la ora 20 își slăbește puterea si ramane o lumina de veghe... ce este de facut, sa-l returnez sau încărcare la soare este altceva, ce parere aveti?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incarcat la soare sau nu capacitatea acumulatorilor este mica. Sincer? Pentru 2 ore nu merita. Poate daca ii faci si o alimentare de la curent care sa si incarce acumulatorii si sa comute automat pe acumulatori in momentul in care sunt incarcati. E mai complicat! Mai poti face o chestie: renunti la acumulatorii ce-i ai si pui altii de mai buna calitate. Documenteaza-te pe aici: http://bit.ly/2s9Dg8T

| Andy0202 explică (pentru Salontanul):

In perioada asta nu prea a iesit soarele, dar am observat ca s-a încărcat si de la nori, de aici am dedus ca ar fi problema la acumulatori.Multumesc pentru raspuns!

| Andy0202 explică (pentru Salontanul):

In perioada asta nu prea a iesit soarele, dar am observat ca s-a încărcat si de la nori, de aici am dedus ca ar fi problema la acumulatori. Acumulator este Lithium, https://emag.page.link/d21JLUQUYGRvahQH6 produsul l-am achiziționat la 200Ron. Multumesc pentru raspuns!