| rokikastelano a întrebat:

Bună seara. Vă întreb ceva căutând o persoana pe Facebook, dorind să îi dau mesaj îmi arată că doar cerere ii pot trimite. M-am gândit că poate daca intru pe messenger pot sa ii dau mesaj, dar nu merge. Oare de ce? ( am incercat pe alte conturi și tot la fel, pe altul merge pe altul nu merge ) cauza?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Si-a dezactivat functia asta. Probabil nici nu aveti prieteni in comun si are setat sa primeasca mesaj doar de la "prietenii prietenilor" deci daca nu vrei sa ii dai ei cerere, macar da cerere unui prieten de-al ei ca sa aveti prieteni in comun

| Ganderoaica a răspuns:

Persoana a dezactivat funcția de a i se trimite mesaje de oameni care nu sunt in lista ei de prieteni.