| Mircea1985 a întrebat:

Buna Seara va spun si eu! Vin cu o problema legata de acustica camerei.
Bun deci sa o iau cu inceputul detin o statie Pyle PQA2100 pe care tin 2 sateliti de 100w (RMS) (2cai) buc si o statie AKAI am-37 pe care tin 2 woofere Blue-Tech EW-1205 200w (RMS) + Mixer Behringer Xenyx 802.
Acum problema este ca boxele sunt intr-o camera de 6m lungime cu 3m latime. cand pun boxele intr-un colt al camerei se aude basul doar acolo, daca le pun in celalalt colt al camerei se aude basul doar acolo. practic nu am bass in toata camera. Am pozitionat boxele in toata modurile posiblile in speranta ca voi rezolva ceva dar problema persista...
Astept sugestiile vostre! Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Cum stai cu fata, pui una intr-un colt-dreapta, alta in celalalt-stanga.altceva nu-i poti face, doar sa pui in fiecare colt cate una, daca poti,. adica 4.sau daca ai.