| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cat costa un set de 2 baterii energizer recharge 2000 mah pentru Nikon coolpix l23? sau daca pot sa ii iau alte baterii asemanatoare, ce marci trebuie? multumesc!

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Poti sa iei orice tip de baterii AA. daca au amperaj mai mare (de exemplu 2500 mah) nu e nicio problema chiar sunt mai bune ca functioneaza mai mult. mah (mili-amper/ora) este capacitatea de inmagazinare a bateriilor. totusi este cel mai bine sa pui 2 baterii de acelasi tip in aparat nu de amperaj divers. cum zicea si precedentul baterii bune sunt de la duracell si varta dar recomand si GP.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Poti lua Varta sau Duracell! Bafta!