| onlychengs a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa fac sa mi se sublinieze cu rosu cuvintele pe care le tastez gresit? Am incercat sa ma uit prin setari si am gasit ceva "highlight mispelled words", am activat asta dar mi se subliniaza cuvintele in romana.
Ati putea sa ma ajutati sa fac sa se sublinieze cele in engleza? Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe telefon? sau in word?
daca pe telefon, intra la tastatura, si unde ai ro, adauga si en.

| onlychengs explică (pentru anonim_4396):

Nu pe telefon, pe laptop. ma refeream pe diferite site-uri gen Facebook, twitter etc. tastatura e deja in engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da si tu detalii, ca nu stie nimeni la ce te referi.
Pentru windows 10 intri in settings, dai pe Devices.
Apesi pe typing, apoi dai on pe Default
https://imgur.com/a/ngULwuW