| crisS a întrebat:

Stie cineva cum pot schimba imaginea de fundal la samsung corby cu una proprie? am auzit ceva cu schimbarea rezolutiei... imi poate explica cineva cum?

Răspuns Câştigător
| Audrey. a răspuns:

Intra la imaginea pe care o vrei pentru fundal. Apasa pe setare ca->fundal. O sa observi ca ti se va incadra doar o parte din poza cu o rama alba.Ca la computer, incearca sa cuprinzi toata imaginea [chiar mai mult], in functie de ceea ce vrei sa ai pe fundal.
Cu cat imaginea este cuprinsa mai mult in acea rama alba, cu atat va avea mai putine "patratele" din alea enervante, imaginea devenind mai clara.

4 răspunsuri:
| portocalăăă a răspuns:

Paai.
Intri pe imaginea care o vrei si ii dai "setare ca".
Ai doua optiuni.
Fundal si id apelant.
Ii dai pe fundal si apoi iti apare un dreptunghi(sau patrat) care are in fiecare colt un patrat. Apesi pe unul din patrate si il tragi in directia lui, pentru a-l face mai mare, pana incape toata imaginea.Atunci ii dai "afis.".

Sper ca ti-am fost de ajutor:*
Bye byehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot pune poza nici eu, ma poate ajuta cineva mai clar?

| GoLoveYourself a răspuns:

Daca vrei sa pui o poza proprie trebuie sa ai photoscape in calculator si sa dai la combine (de la photoscape), alaturi 3 imagini care iti plac tie de aceeasi dimensiune(stii ca samsung corby are 3 teme deodata) si dupa aceea sa trimiti imaginile alaturate de pe calcuator in telefon prin bluetooth sau cablu de date (daca ai). sper ca ti-am fost de ajutor.

| K0rn3L a răspuns:

Daca ai imagine pusa pe card o muti in memoria la tel si te duci la setari si acl la ecran si lumina dai pe fundal alegi poza pe care vrei sa o pui si dai set.big grinbig grinwinkingwinking Sper sa intelegiwinking